> 议长室 > 历届市长

历届市长

  • Oh Chul-sang Oh Chul-sang (吳哲象) 1st
  • Yang Yong-ju Yang Yong-ju (梁龍周) 2st
  • Jin Byeong-su Jin Byeong-su (陳炳秀) 2st
  • Park Tae-sik Park Tae-sik (朴太植) 3st
  • Im Seon-sun Im Seon-sun (任善淳) 3st
  • Kong Won-sik Kong Won-sik (孔元植) 4st
  • Park Mun-ha Park Mun-ha (朴文夏) 5st
    • 2006-07-01~2010-03-10
  • Choi Young-man Choi Young-man (崔榮萬) 5st
  • Lee Chil-Koo Lee Chil-Koo (李七九) 6st
  • Moon, Myoung-Ho Moon, Myoung-Ho (文明浩) 7st
    • 2014-07-01~2018-04-10